Jak dobrać odpowiedni płaszcz?

Jak dobrać odpowiedni płaszcz czy kurteczkę? To pytanie, każdego roku zadaje sobie tysiące kobiet.

Projektanci mody, na sezon wiosna – lato, przygotowali bogatą i różnorodną kolekcje płaszczy i kurtek. Wśród wielu fasonów i modeli, każda Pani może bez problemu wybrać coś dla siebie. Odpowiednio dobrany płaszczyk czy kurtka, mogą ukryć pewne niedoskonałości figury lub uwydatnić jej najmocniejsze strony.

Jeśli zależy nam na tym, by optycznie pomniejszyć biust, najlepiej jest unikać dwurzędowych płaszczy, zapinanych wysoko pod szyją i trenczy z paskiem. Takie ubrania poszerzają, skracają, a także zniekształcają i obciążają tułów. Najlepszym wyborem będzie płaszcz mocno dopasowany w talii, z wąskimi klapami, małymi guzikami, większym dekoltem i rozkloszowanym dołem, najlepiej w jednolitym kolorze. Fason taki ładnie równoważy proporcje ciała.

Dla odmiany, jeśli chcemy optycznie powiększyć biust, a przy tym mamy zgrabną sylwetkę, można zakupić płaszczyk zabudowany na górze, z dużymi, szerokimi klapami lub dwurzędowe z dużymi guzikami. Panie takie mogą także śmiało pozwolić sobie na duże wzory.

Te Panie, które chcą ukryć zbyt wydatną pupę, powinny wybrać fason o wydłużonym kroju (sięgający za pośladki), wąski i dopasowany w talii, a rozkloszowany na dole. Najlepiej, gdy płaszcz taki będzie wyposażony w duże klapy, które wyrównają proporcje. natomiast unikać należy krótkich kurtek, kończących się tuż za pośladkami lub w ich połowie, a także prostych płaszczy bez wcięcia w talii, które opinając się na biodrach, są za luźne w pasie.

Za sprawą płaszcza możemy także wyszczuplić lub podkreślić talię. Najlepszą są do tego fasony lekko wcięte w pasie. Unikać należy dwurzędowych płaszczy i wąskich trenczy z paskiem. Jednak jeśli bardzo chcemy, możemy sprawić sobie trencz z rozkloszowanym dołem, można także wybrać płaszcz z obniżoną talią i szerokim paskiem wokół bioder. Jeśli chcemy ukryć zbyt wydatni brzuch, wybierzmy płaszcz o linii trapezu. Unikać należy pasków w talii, dwurzędowych zapięć i zbyt obcisłych ubrań.

By wydłużyć sylwetkę, najlepiej jest zaopatrzyć się w płaszcz sięgający maksymalnie do kolan, z małym kołnierzykiem lub stójką, której jednak należy unikać, gdy ma się zbyt krótką szyję.