Wiosna - lato 2015

Projektanci mody prześcigają się w tworzeniu nowych strojów dla kobiet i młodych dziewcząt, dla pań szczupłych oraz ubrań dla puszystych.

W co się ubrać w tym sezonie, aby wyglądać modnie w 2013 roku?

Jeśli chodzi o kolory, to obserwujemy dwie tendencja. Pierwsza z nich preferuje znane już z poprzednich sezonów kolory wyraziste, intensywne, nasycone i soczyste, takie jak fuksja, fiolet, butelkowa zieleń, kobalt, cytryna, czerwień, turkus i odcienie „morskie”, pomarańcz, ale także czekoladowy brąz i czerń.

Natomiast z drugiej strony mamy subtelne i bardzo kobiece pastele, delikatne i pełne wdzięku, wśród których dominują banan, morela, błękit, przydymione lila, szarość, pudrowy róż, beż, krem, brzoskwinia i biel. Swoje miejsce znalazły także subtelne wcielenia złota i srebra – złocisty beż i połyskująca szarość. Prawdziwym hitem stały się klasyczne połączenie czerni i bieli.

Dwubiegunowość pojawiła się także wśród wzorów. Z jednej strony modne są wyraziste kolorowe printy, kształty geometryczne (romby, koła, grochy, pasy i paski), a z drugiej całkiem gładkie, jednolite powierzchnie.

Przeobrażeniu ulega natomiast modna w sezonie zimowym krata. Przychylnością projektantów cieszy się drobna, subtelna krateczka lub delikatnie nakreślone linie.

W tym sezonie zdecydowanie królują kwiaty – maleńkie bukiety, pojedyncze, na długich łodygach, a także piękne kolorowe pąki. Modne są także tkaniny w malarskie, abstrakcyjne mazy i wijące się motywy roślinne. Często wykorzystywane są także motywy zwierzęce i to zarówno w postaci wzorów imitujących sierść jak i w postaci obrazków. Spotkać się możemy także z motywami etni, folk i eko.

Projektanci serwują nam w tym sezonie kreacje wykonane z lekkich, zwiewnych materiałów, wielowarstwowe, przezroczyste, nadające każdej kobiecie zmysłowości. Obok prostych form pojawiają się także te bogato zdobione cekinami, kokardami, falbanami, frędzlami, bufami, haftami, drapowaniami, plisami, piórkami lub „pierzastym” tiulem i dużymi wypukłymi aplikacjami.

W modzie jest także asymetria: ramiączka na jedno ramię, nierówne doły, różne wzory na obu połowach. Nie zapominajmy także o dodatkach. Wśród kolekcji różnych projektantów, każda modna kobieta znajdzie coś dla siebie.